Vizita studentilor la compania Programing Pool

Inserția profesionala a absolventilor de invatamânt superior este o tema carepreocupă din ce în ce mai mult actorii instituționali implicați în domeniul educației universitare. Pentru a veni in intampinarea absolventilor, am gandit un program de vizitare a firmelor de soft din Baia Mare, astfel incat studentii nostri sa observe cum se lucreaza intr-o firma, care sunt tehnologiile cautate, cum se organizeaza un interviu.

Prima firma de soft vizitata a fost Programming Pool Programming Pool Romania, care este o companie axată pe dezvoltarea de software, integrarea sistemelor și gestionarea serviciilor. Unele domenii pe care le acopera sunt industria financiară, industria automobilelor, industria ospitalității.Echipa este compusă din oameni talentați și curioși care încearcă mereu să învețe noi tehnologii și să lucreze mai eficient.Multumim pentru primirea calduroasa!