Cariera in IT 2018

In data de 24 aprilie , de la ora 10, in AULA Magna (Centrul Universitar Nord din Baia Mare), firmele de IT vin sa te cunoasca

Participa la eveniment , pentru a afla cat mai multe despre viitoarea ta Cariera in IT.

Evenimentul își propune:

-informarea, orientarea și consilierea tinerilor privind: ofertele de educație și cariera, posibilitățile de dezvoltare profesională, formarea abilităților necesare pentru obținereaunui loc de muncă;

-facilitarea comunicării dintre studenți/absolvenți și angajatori, astfel încât tinerii să cunoască nevoile și provocările reale ale pieței muncii;-creșterea gradului de inserție pe piața muncii a studenților și absolvenților CUNBM;

-dezvoltarea competențelor transversale ale studenților.

Firmele participante:

• Intelactsoft cu un nou sediu si in Baia Mare ne-a prezentat directiile de dezvoltare si tehnologiile folosite.
  • Softvision, prezenti in Baia Mare din 2006 si cea mai mare companie IT locala ne-a prezentat istoria si structura companiei si oportunitatile in domeniul dezvoltarii software atat pe piata locala cat si la nivel global.
  • Indecosoft, principalul furnizor de solutii de e-guvernare din Transilvania si activitati de cercetare in proiecte finantare de Comisia Europeana si Agentia spatiala Europeana ne-a prezentat proiectele actuale si tehnologiile in care lucreaza.
  • Atp Exodus ne-a povesteste lucruri foarte interesante despre sistemul SAP.
  • TBA – Satu Mare ne-a prezentat informatii utile legate de crearea aplicatiilor software pentru gestionarea/logistica porturilor maritine!